menyra pagese

  menyra pagese

  Përdorni udhëzuesit tanë të thelluar për të gjetur mënyrën më të mirë të pagesës për ju. Ne krahasojmë kazinotë Bitcoin , kazinotë PayPal dhe shumë opsione të tjera bankare si për depozitat ashtu edhe për tërheqjet

  Metodat e pagesës në kazino

  Nga kartat e debitit dhe kreditit deri te Ewallet dhe kriptovalutat, ka shumë mënyra pagese të disponueshme për lojtarët e kazinosë. Ekipi i BonusBets.com ka zgjedhur kazinotë në internet më të vlerësuarat që ofrojnë një gamë të gjerë opsionesh bankare.

  Së bashku me listën tonë të faqeve të lojërave të fatit të klasit të parë, ky udhëzues shpjegon detajet e bërjes së depozitave dhe tërheqjeve të kazinosë. Ju do të mësoni për aspektet kryesore, të tilla si koha e pagesave dhe limitet bankare; plus, ne do të prezantojmë disa nga mënyrat më të pranuara të pagesës që mund të përdorni në 2023 .

  Depozitat dhe Tërheqjet

  Nëse nuk po kërkoni një bonus pa depozite, do t'ju duhet të bëni një depozitë me paratë tuaja për të luajtur lojëra kazino me para të vërteta në internet. Më vonë, kur dëshironi të grumbulloni ndonjë fitim të mundshëm, do t'ju duhet të bëni një tërheqje. Me një shumëllojshmëri mënyrash pagese përreth, është e rëndësishme të dini më shumë rreth tyre, në mënyrë që të kurseni kohë dhe të zgjidhni opsionin më të mirë së pari.

  Kohët e depozitave - Shumica e metodave të pagesës për të bërë depozita në kazino janë të menjëhershme (brenda pak sekondash). Përjashtim bëjnë transfertat bankare offline, të cilat mund të zgjasin një ose ditë, dhe Bitcoin. Kjo e fundit mund të zgjasë disa orë nëse rrjeti është i zënë dhe përdoruesi vendos një tarifë të ulët të gazit.

  Kohët e tërheqjes - Ndërsa depozitat janë të menjëhershme, e njëjta gjë nuk vlen për kohën e tërheqjes së kazinosë. Së pari, kur një lojtar bën një kërkesë tërheqjeje, ajo duhet të përpunohet nga operatori. Në varësi të sitit, kjo mund të bëhet brenda pak minutash, ose kazinoja mund të ketë një periudhë pritjeje të detyrueshme 72.

  Pasi të jetë përpunuar kërkesa për tërheqje, paratë i dërgohen ofruesit të pagesave të lojtarit, dhe përsëri, këto kohë ndryshojnë në mënyrë të konsiderueshme. Nëse përdorni një Ewallet si PayPal, Neteller ose Skrill, pagesa përpunohet në çast, kështu që fitimet tuaja shfaqen në llogarinë e portofolit elektronik brenda pak minutash. Transfertat bankare, bankat në internet dhe tërheqjet e kartave kanë tendencë të zgjasin shumë më tepër, kështu që prisni të prisni nga një deri në pesë ditë pune për paratë tuaja.

  Kufijtë minimalë dhe maksimalë - Diçka tjetër për të cilën duhet të keni parasysh me metodat e pagesës është se ka kufij të ndryshëm minimal dhe maksimal të depozitave dhe tërheqjeve në varësi të kazinosë ku luani dhe mënyrës së pagesës që përdorni.

  Rrotullat e larta zakonisht favorizojnë transfertat bankare ose metodat e pagesës me kartë pasi këto ofrojnë kufij më të lartë se opsionet e tjera bankare. Në anën tjetër të spektrit, kartat me parapagesë, si Paysafecard dhe AstroPay, zakonisht kanë kufijtë maksimalë më të ulët.

  Përjashtimet e bonusit - Mund të zbuloni se metoda specifike të pagesës së kazinosë përjashtohen nga pretendimi i bonuseve të depozitave. Është e paqartë për arsyen për këtë, por është diçka për t'u marrë parasysh. Mund të zbuloni nëse një mënyrë pagese është e përjashtuar duke lexuar termat dhe kushtet e bonusit të kazinosë. Në përgjithësi, Ewallet si Neteller dhe Skrill mund ta kenë këtë problem.

  Siguria - Çdo mënyrë pagese që rendisim në BonusBets.com është provuar të jetë e sigurt, e besueshme dhe e besueshme. Megjithatë, ata të gjithë ofrojnë mënyra të ndryshme për të mbajtur informacionin tuaj të sigurt. Për shembull, pagesat me kartë monitorojnë transaksionet e bankës ose të emetuesit të kartës suaj. Me kuletat elektronike, nuk keni nevojë të ndani asnjë të dhënë financiare me kazinonë. Dhe, sigurisht, kazinoja do të përdorë softuerin e kriptimit të të dhënave SSL midis protokolleve të saj të sigurisë.

  Metodat popullore të pagesës në kazino online

  Kartat e Debitit dhe Kreditit - Edhe pse ka dhjetëra mënyra pagese tani të disponueshme, kartat e kreditit dhe të debitit mbeten mënyra më popullore për të financuar dhe tërhequr fitimet nga një kazino online. Shumica e njerëzve kanë një ose të dyja këto karta, gjë që i bën ato të përshtatshme si për lojtarët rekreativë ashtu edhe për rrotulluesit e lartë.

  Bitcoin - Shumë kazino online tani pranojnë Bitcoin dhe kriptovaluta të tjera. Madje po fillojmë të shohim të lansohen rregullisht kazinotë kripto, ku ju kërkohet të depozitoni duke përdorur monedha kripto. Transaksionet kripto janë të shpejta, të sigurta dhe anonime. Shumë kazino online tani ofrojnë gjithashtu bonuse ekskluzive për depozitimin në kripto.

  EWallets - EWallets ofrojnë shumë përfitime për lojtarët e kazinosë. Së pari, ato janë jashtëzakonisht të sigurta sepse lojtari nuk i dorëzon kazinosë asnjë informacion të ndjeshëm financiar. Gjithashtu, ata kanë kufij bujarë të depozitave dhe tërheqjeve për t'u kujdesur për një gamë të gjerë lojtarësh, plus ato ofrojnë kohë të shpejta pagese në krahasim me pagesat me kartë dhe transfertat bankare.

  Banking online - Në thelb, ky është një transferim bankar i kryer përmes internetit. Prandaj, do t'ju duhet një llogari bankare me një përshkrim të caktuar për të përdorur këtë shërbim. E mbështetur nga veçoritë e sigurisë së bankës dhe kazinosë, është një metodë shumë e sigurt depozitimi dhe tërheqjeje. E meta kryesore është se tërheqjet zgjasin më shumë se Ewallets.

  FAQ për metodat e pagesës në kazino

  Cila është mënyra më e mirë e pagesës për tërheqje të shpejta?

  Kazinotë Pay and Play janë lehtësisht më të mirat për tërheqje të shpejta, por për fat të keq, këto nuk janë ende të disponueshme globalisht. Ndërkohë, kuletat elektronike dhe kriptovalutat janë metodat më të mira të pagesës për t'u përdorur për tërheqje të shpejta.

  A mund të vendos kufizime në sasinë e depozitave?

  Po ti mundesh. Kazinotë tona të miratuara kanë një sërë mjetesh për lojëra fati të përgjegjshme, e cila përfshin një për të vendosur kufijtë e depozitave ditore, javore ose mujore në llogarinë tuaj.

  A duhet të paguaj tarifat duke përdorur depozitimin në kazino?

  Në shumicën e rasteve, kazinoja thith çdo tarifë të përfshirë, kështu që lojtarët marrin shumën e plotë të depozitës së tyre për të luajtur. Megjithatë, disa lëshues të kartave të kreditit ngarkojnë tarifa për transaksionet e kryera në faqet e lojërave të fatit dhe disa kupona me parapagesë gjithashtu kanë një tarifë të vogël.